W kierunku Północy

Silną stroną stylu urządzania mieszkań pochodzącego ze Skandynawii jest skromność i minimalizm. Autorem jego awansu jest przede wszystkim sieć marketów z artykułami wyposażenia wnętrz IKEA. Jednakże nie jest to unikalny producent produktów dekoracyjnych i sprzętów w trendzie skandynawskim.

Współczesny styl skandynawski w kreowaniu wnętrz ma swe korzenie w pierwszej części XX wieku kiedy to modernistyczne kierunki w dizajnie zmieniły zupełnie pomysły na aranżację mieszkań. Korzysta on z wyglądu wnętrz obowiązującego w wielu skandynawskich domach na prowincji oraz w niewielkich miastach. Jego atrybutem są ekologiczne materiały, do jakich podciąga się drewno i tkaniny. Wiodącą cechą jest uporządkowanie, spójność oraz minimalizm. Kierunek tenże wprowadza do mieszkania doskonałą formę, ład oraz klarowność, m.in. przez użycie nie rzucających się w oczy barw takich jak biel, beże i szarości zmieszane z wyrazistszymi akcentami w kolorze ciemnoniebieskim albo bordo.

Wnętrza zaaranżowane na kierunek skandynawski są stonowane oraz ponadczasowo eleganckie. Proste meble przyozdobione są wieloma dodatkami ozdobnymi takimi jak dywany czy narzuty z ekologicznych materiałów (len, bawełna i innych), lampy oraz ramki na zdjęcia.

Świeży oraz praktyczny wystrój wnętrza to zarówno nawiązanie do tradycji jak i nowoczesnych trendów na ekologię. Pomieszczenie zaprojektowane w tym trendzie będzie praktyczne oraz modne przez długie lata.